Jaki laptop poleasingowy do gier?

EKIPA CEM

Czy komputer poleasingowy może służyć do grania?

  Wszystko jak zwykle zależy od wymagań systemowych dla konkretnych gier. Czy to maja być standardowe gry internetowe z wymogami na poziomie grafiki zintegrowanej i 8GB RAMu, czy mocne tytuły wymagające wydajnych grafik dedykowanych.

    Jeżeli do czynienia będziemy mieli z mniej wymagającymi grami wystarcza nam wydajne laptopy z procesorami drugiej lub trzeciej generacji i 8GB ram. Ceny takich laptopów w zależności od przekątnej matrycy zaczynaja się już  od 600pln , a bywają to już bardzo solidne maszyny. W ich poczet wliczają się takie jednostki jak Dell E6220, dell E6230, dell e6420, dell e6430, Lenovo T430, hp Elitebook 8470p i wiele innych bardzo ciekawych jednostek.

   Sprawa z laptopami poleasingowym do gier komplikuje się w momencie kiedy zamierzamy pograć w takie tytuły jak Fortnite czy World of Tanks. Przy tych komputerach niezbędna jest oprócz sporej pamięci RAM dodatkowa grafika.

    Tu ceny laptopów zaczynaja się od 1200pln dla Della E5440 z grafiką nVidia GT 720M i nie maja ograniczeń cenowych.

Preferowanym komputerem z najlepszymi osiągami okazują się stacje robocze w konfiguracji z grafikami Geforce.

Z doświadczenia do grania nie polecamy grafik typu Quadro przeznaczonych dla grafików. Inna struktura procesora graficznego predysponuje go przede wszystkim do prac dla zaawansowanych programistów.