Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie laptopa poleasingowego???

komputery poleasingowe

Temat rzeka….
Wszystko zależy od kilku podstawowych parametrów zmiennych w zależności od upodobań i potrzeb.
Każda osoba odwiedzająca nasz salon CEM pytana jest szczegółowo o konkretne zadania do których wykorzystywany będzie laptop poleasingowy. Następnie interesuje nas matryca, a dokładnie jej wielkość, a na samym końcu rzecz najmniej przyjemna czyli cena
I wszystko było by pięknie gdyby ostatni parametr był nieskończenie wielki. Spowodowało by to ze jedynym kryterium pozostał by tylko wygląd.
Niestety mamy świadomość ze przychodząc do nas jednym z warunków jest zaoszczędzenie jak największej ilości pieniążków, wiec parametr nieskończoności nie może być traktowany poważnie, gorzej – on determinuje resztę wcześniej zadanych kryteriów.
Przechodząc ze strefy marzeń do świata realnego, gdzie mamy fizycznie przygotowane pieniądze na wymarzone „liczydło” musimy przed samym zakupem dokreślić się: Do czego i za ile?

„Do czego” warunkuje parametry naszego laptopa poleasingowego: procesor, ilość RAMu i dysk twardy. Jeżeli pamięć RAM i Dysk Twardy możemy dowolnie zmieniać to Procesor i karta graficzna w Laptopach Poleasingowych jest w większości parametrem stałym.
Kolejnym już bardziej zaawansowanym parametrem jest generacja procesora i jakość karty graficznej. I w zależności od przyszłych zastosowań ten sam komputer używany w podstawowych parametrach do mniej wymagających programów będzie kosztował np 800pln , to ten sam laptop z rozbudowana karta graficzna i procesorem cztero rdzeniowym, nawet dwa razy więcej.
Kolejna sprawa którą warto podnieść to czy warto inwestować w nowszy komputer poleasingowy z procesorem nisko napięciowym, czy starszy i tańszy, a często wydajniejszy z procesorem wysoko napięciowym. Tu należy zwrócić uwagę na to czy w naszej pracy bardziej będzie nam zależeć na mocnym procesorze czy na wydajnej grafice. Można w ten sposób nasz zakup tak zoptymalizować iż końcowa cena będzie na tyle niska, by zostało nam zapasu na wybór ostatniego parametru czyli matrycy, która w tym momencie kosztem gorszych parametrów procka i grafiki może być dużo lepsza.
Tak ja wcześniej wspominałem dysk i ram zawsze można dołożyć wiec o tych parametrach decydujemy na końcu, kiedy to mamy już wyliczone podstawy czyli matryca, procesor i grafika.
Wg mojej skromnej oceny ostatnim kryterium przy wyborze komputera używanego lub poleasingowego, bardzo często ważniejszym niż pozostałe jest uczciwość sprzedającego. Musi przed Państwem stanąć człowiek który chce Wam pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu, a nie handlowiec którego zadaniem jest tylko i wyłącznie sprzedać.
Musi to być z pewnością osoba z odpowiednimi kompetencjami i wiedza z zakresu zagadnień sprzetowo-informatycznych, która mając osobiście duże doświadczenie w pracy na sprzęcie dobierze „jak dla siebie” jednostkę najbardziej odpowiednia z zaznaczeniem obopólnego interesu – Państwa i Naszego.
Dlaczego to takie ważne? – Bardzo prosta odpowiedź. Kiedy już sprzęty nam padną, serwery nie będą działać, a Google nie będzie znało odpowiedzi, nasz konsultant wróci do rozmowy z dnia zakupu i wszystkie niedogodności załatwi w jak najlepszy dla Państwa sposób. Czynnik ludzki na każdym etapie sprzedaży lub wsparcia odgrywa dla nas drodzy Państwo najważniejsza role!