Jaki kupić TANI Komputer? Nowy czy używany?

CEM SKLEP

Komputer nowy podobnie jak to bywa w przypadku samochodów nowych bardzo dużo traci na cenie tuż po samym jego zakupie. Utrata wartości jest na poziomie 20-30% co przy komputerach klasy Biznes czyli omawianych przez nas laptopach poleasingowych może stanowić kwotę od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych. Jeżeli potrzebujemy zakupić komputer wydajny o nad przeciętnych właściwościach fizycznych i technicznych to oczywiście polecamy laptopy poleasingowe. Aby nie być gołosłownym podamy kilka przykładów

I tak na początek, Dell Latitude E6230 z procesorem i5 trzeciej generacji z dyskiem SSD i 8GB RAM w momencie kiedy był sprzedawany kosztował przeciętnie około 5000 pln. Na dzień dzisiejszy dokładnie ten sam laptop to wydatek rzędu 800-1000 złotych. Jest  to jedna piąta, a nawet jedna szósta początkowej wartości komputera. Co to znaczy? – kupując w tej chwili bardzo wydajny komputer trzeciej generacji o wyżej zadanych parametrach dostajemy niewiele słabszy sprzęt w nieprzyzwoicie małych pieniądzach z olbrzymim zapasem mocy i możliwościami rozbudowy. Do tego wszystkiego należy wziąć pod uwagę fakt, że laptopy np. trzeciej generacji z procesorami wysokonapięciowymi pod względem wydajności niejednokrotnie przewyższają te, które możemy dziś spotkać na półkach sklepowych.

Kolejnym przykładem komputera który w tej chwili będzie działał rewelacyjnie, a można go zakupić w bardzo dobry jak nie idealnym stanie jest Dell E7440. W tym przypadku za ceną 1399 złotych dostają państwo komputer o świetnych parametrach z nowoczesnym układem graficznym, bardzo oszczędnym procesorem oraz niesamowitą matrycą IPS o rozdzielczości 1920×1080. Żeby zakończyć porównanie musze powiedzieć o cenie nowego, a jest to grubo ponad pięć tysięcy złotych. Tu szanowni Państwo cena wyjściowa również stanowi niemal jedną czwartą wartości nowego na podobnym poziomie wydajności laptopa.