Gdzie kupić komputer używany poleasingowy?

cem

 

Dlaczego warto kupić komputer poleasingowy i gdzie to najlepiej zrobić?

Komputer lub laptop poleasingowy jest to sprzęt, przynajmniej w naszym wydaniu, taki który był używany w dużych zachodnich korporacjach około roku czasu. Są to laptopy renomowanych Firm takich jak Dell, HP, Lenovo, Fujitsu, Toshiba. Firm z bardzo dużym, doświadczeniem w obsłudze olbrzymich korporacji, z wypracowanymi procedurami i najwyższymi jakości standardami. Dbałość o szczegóły i starannie przeprowadzony proces technologiczny powodują, że nawet po trzech latach używania komputer  ten wygląda jak nowy.

Bardzo ważne jest przy zakupie komputera poleasingowego zwrócić uwagę na kilka z pozoru nie istotnych, ale w kontekście przyszłej eksploatacji bardzo ważnych szczegółów.

Po pierwsze należy zainteresować się czy laptop  poleasingowy był używany w krajowych czy zagranicznych firmach. O tyle istotne jest to, że komputery poleasingowe pochodzące z zachodniej europy zazwyczaj są mniej wyeksploatowane, a bardzo często trafiają się takie na których nie widać śladów używania. Trzymając takiego laptopa w ręku bardzo często ma się wrażenie , że jest to komputer zupełnie nowy.

Po drugie, czy sprzedawca ma doświadczenie w sprzedaży i serwisie komputerów poleasingowych, czy ma zaplecze pozwalające nie tylko sprzedać, ale ewentualnie naprawić uszkodzony gwarancyjnie bądź po gwarancyjnie sprzęt. Czemu to takie ważne?   Kto jak kto, ale MY wiemy najlepiej!!!   Serwis to bardzo ciężki kawałek chleba, a My zajmujemy się tym od ponad 15 lat. Możemy śmiało powiedzieć, że na Serwisie zęby zjedliśmy 😉  I jeszcze raz dlaczego to takie istotne? – Doświadczenie , wypracowane procedury i . …. jeszcze raz doświadczenie!!!

Po trzecie to uczciwość!!!  Jak to rozumieć?  Co jest dla sprzedającego ważne?  Czy to ma być szybki zysk, bez względu na jakość proponowanego towaru i poziom usług. Czy wytrwała i sumienna praca oparta na uczciwości i rzetelności kupieckiej. Czy sprzedawca wystawia sprzęt, w tym przypadku komputery  lub laptopy używane  które  ma dostępne i czy przypadkiem nie pracuje na wirtualnym towarze.  Mami potencjalnych klientów promocjami których nie jest w stanie zrealizować, lub wystawia komputery których nie ma w sprzedaży.  Są również bardzo nie uczciwi sprzedawcy, którzy teoretycznie sprzedają towar w bardzo zniszczonej wręcz uszkodzonej klasie B, gdzie w standardach zachodnio europejskich jest to klasa C lub D i nie nadaje się do dalszej odsprzedaży. Sprzedaje to dużo powiedziane, ponieważ nie o sprzedaż chodzi , a o ściągnięcie klienta bardzo niskimi cenami i zaproponowanie mu alternatywy w postaci gorszego lub droższego laptopa. Bazowanie na niewiedzy powoduje, że są firmy które wykorzystują nieświadomość oraz ufność ludzką i sprzedają po bardzo zawyżonych cenach opierając się na technikach sprzedażowo marketingowych pracując na wrażliwości  i zaufaniu potencjalnej ofiary!!!

Po czwarte ważnym jest by firma która ogłasza się, że posiada takie komputery w sprzedaży miała ich na miejscu dużą jak nie bardzo dużą ilość. Dlaczego? Duży wybór, wszystko na miejscu, zero ściemniania. Magazyn w miejscu sprzedaży, a nie gdzieś pod Warszawą lub w drugim końcu Polski 😉 To wszystko świadczy o jakości i staranności w prowadzeniu działalności, o uczciwym podejściu do klienta, bez tzw cwaniactwa bazarowego, które psuje obraz innych firm starających się o pozyskanie zniechęconego już wcześniej klienta. Ważnym jest by problemy gwarancyjne i po gwarancyjne rozwiązywane były na miejscu. By Państwa sprzęt z Waszymi danymi nie przechodził z ręki do ręki , a najlepiej nie opuszczał serwisu.