Komputery i Laptopy Używane i Poleasingowe gdzie, jak u kogo???

Co to są laptopy poleasingowe???

 Komputery lub laptopy poleasingowe to najprościej urządzenia komputerowe które przepracowały lub miały przepracować odpowiedni odcinek czasu w dużych firmach w trakcie trwania okresu leasingu. I taka definicja była by najprostrza i stosunkowo wyczerpująca z kilkoma małymi wyjątkami o których poniżej.

Jakie cechy powinny posiadać biznesowe laptopy poleasingowe marki DELL HP czy LENOVO ?

Teoretycznie laptop poleasingowy to z reguły sprzęt komputerowy o mega podwyższonych parametrach technicznych.
Zupełnie inna, jak to bywa w komputerach tzw. Marketowych, budowa szkieletu.
Inne chłodzenie oraz użyte materiały. Miały to zawsze być komputery nie zniszczalne, takie które bez problemu potrafią przetrwać nawet pięcioletni okres leasingu, czyli w mojej skromnej ocenie pięć lat katowania na różnych stopniach zaszeregowania w dużych korporacjach.

Czy warto kupić komputer poleasingowy ?

W tym temacie jest wiele opinii, ale większość wskazuje na to, że TAK!!! – KOMPUTERY bądź LAPTOPY POLEASINGOWE WARTO A NAWET NALEŻY KUPOWAĆ!!!

Po pierwsze, komputer poleasingowy, który dla przykładu kupujecie Państwo w www.centrumelektroniki.pl  np. Lenovo T430s z bardzo wydajnym procesorem i5 trzeciej generacji i niezawodnym oraz niesamowicie szybkim dyskiem SSD renomowanej firmy INTEL kosztuje w tej chwili około 1000 zł. W tych pieniążkach otrzymują Państwo zazwyczaj komputer w idealnym stanie ze świetnie działającą baterią i pisemną roczną gwarancją. Ten sam komputer jeszcze chwilkę temu jako nowy w innej firmie z dużo słabszymi parametrami kosztował prawie 5000 złotych
https://www.komputronik.pl/product/177548/lenovo-thinkpad-t430s-n1rltpb-.html

Po drugie, dzięki użytym do produkcji super wytrzymałym materiałom, wcześniej zarezerwowanym wyłącznie dla wojska i bolidów F1, takich jak włókno węglowe bądź tytan, komputery poleasingowe cechują się ponad przeciętnymi właściwościami materiałowo konstrukcyjnymi, które pozwalają działać im na równym poziomie przez dziesięciolecia.
To wszystko powoduje, że nawet komputer poleasingowy już pięcioletni może śmiało przepracować przynajmniej kolejne pięć lat.

Gdzie kupić laptopy poleasingowe???

Przy zakupie komputerów poleasingowych bardzo ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest fakt GDZIE i u KOGO nabywamy taki sprzęt.
Nie może to być pierwsza lepsza osoba zamieszczająca ładne fotki na OLX, z pięknym opisem , że jak nowy.
Z pewnością powinna być to osoba a najlepiej FIRMA, która weźmie na siebie ryzyko wystąpienia jakiś usterek przez rok trwania gwarancji lub rękojmi i dokładnie to spisze na dokumencie który perfekcyjnie zabezpieczy KUPUJĄCEGO.
Świetnie było by, aby taka Firma też przez cały okres użytkowania świadczyła permamentne usługi informatyczne dotyczące obsługi nabytego sprzętu.
Skoro tyle wymóg w sprawie jednego komputera to proszę sobie odpowiedzieć na pytanie.
Czy pojedyncza osoba fizyczna jest w stanie zapewnić Państwu spersjonalizowany i bardzo wysoki poziom usług???
Odpowiedz sama nasuwa się na usta. OCZYWIŚCIE ŻE NIE!!!
Musi być to FIRMA, najlepiej ze stosunkowo długim stażem i doświadczeniem w branży komputerowej, z szeregiem pełnych pasji i zapału ludzi dostępnych w okresie minimum roku czasu.